پی آر پی (PRP) مو چیست؟

پی آر پی ، که به عنوان پلاسمای غنی نیز شناخته می شود ، درمانی است که به دنبال برداشت فاکتورهای رشد طبیعی موجود در خون و توزیع مجدد این فاکتورهای رشد در سلولهای بدن است. هنگامی که سلولهای بدن PRP را دریافت می کنند ، آنها فاکتورهای رشد لازم برای تولید بازده مطلوب را فراهم می شود. به عنوان مثال. یک فولیکول مو یک رشته مو ضخیم تر و سالم تر تولید می کند.

PRP یک روش موجود غیرجراحی و درمانی برای افرادی است که درخواست تحریک رویش مو بعد از ریزش آن را دارند. در نتیجه تحقیقات علمی اخیر ؛ دریافت شده که PRP یک روش کاملا طبیعی است و در کلینیک ها برای تقویت مو و پوست سر به کار می رود.

 PRP  هم چنین می تواند به جلوگیری از ریزش بیشتر مو و ریزش موهای ضخیم تر و ضخیم تر کمک کند.

از PRP چه نتیجه ای می توان انتظار داشت؟

 PRP نشان داده شده است که به شما کمک می کند:

•         موهای نازک با PRP ضخیم تر می شود.

در جایی که مو نازک است ، رشته های مو می توانند بی روح ، بسیار صاف و نزدیک به پوست سر باشند. بنابراین ، به جای بزرگ شدن و بیرون آمدن از پوست سر ، موهای نازک می توانند مانند یک گیاه پژمرده که در حال پوسیدگی و ریزش هستند ، صاف و نزدیک به پوست سر شوند. PRP نشان داده است كه به موها كمك می كند تا به طور ضخیم تر رشد كنند. این منجر به تراکم بیشتر پوست سر می شود. با این حال ، مانند همه درمان های پیشگیرانه مانند این ، شما باید دنبال این باشید که نتیجه را ماندگارتر کنید. اگر هر چهار ماه یکبار این درمان را تکرار کنید ، می توانید نتیجه را حفظ نمایید.

•         از ریزش بیشتر مو جلوگیری کنید.

هنگامی که شما ریزش مو را تجربه می کنید ، ابتدا موها نازک می شوند . PRP به دنبال تغذیه مستقیم موهای نازک کننده مو با مواد مغذی مورد نیاز برای ادامه رشد موهای ضخیم تر ، کاملتر و سالم تر است PRP برای ریزش مو را می توان به عنوان کودی برای فولیکول های مو تصور کرد.

·         بهبود و تسریع بهبودی بعد از پیوند مو.

PRP درمانی طولانی مدت است که به دلیل فوایدی که می تواند ارائه دهد شناخته شده است. هنگامی که به عنوان بخشی از برنامه درمانی و پیوند مو قبل و بعد از عمل استفاده می شود ، یکی از مزایای PRP پیوند فولیکول مو می باشد.

آیا PRP باعث رشد بیشتر مو میشود؟

خیر

رشد بیشتر مو در جایی که دیگر فولیکول وجود نداشته باشد ، تنها با انجام پیوند زدن مو امکان پذیر است. PRP نمی تواند درجایی که فولیکول مو وجود ندارد باعث رشد مو شود.

آیا PRP به طور دائم ریزش مو را متوقف می کند؟

خیر

PRPمی تواند با جلوگیری از نازک شدن مو ، به جلوگیری از ریزش مو کمک کند.PRP   به طور دائم ریزش مو را متوقف نمی کند. با این حال ، یکی از معدود روشهای شناخته شده است که نیازی به مصرف روزانه ندارد ، مانند فیناستراید و مینوکسیدیل. PRP  نیاز به درمان های نگهداری ۴-۶ میلی متر بعد از درمان های تقویت کننده اولیه دارد که نگهداری از آن به مراتب آسان تر از قرص های روزانه یا معجون های شیمیایی است.

آیا تفاوت مزوتراپی مو و پی آر پی مو را میدانید؟ برای آشنایی با مزوتراپی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://drmajidzadeh.com/1646/%D9%85%D8%B2%D9%88%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D9%85%D9%88/

آیا PRP عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی PRP می تواند شامل ناراحتی در منطقه تحت درمان طی ۱-۳ روز بعد از عمل باشد. در موارد بسیار نادر ، بیماران ممکن است متوجه تورم بعد از عمل PRP شوند.

در صورت بروز هرگونه عوارض جانبی به دلیل هرگونه دارویی یا روشی ، اگر احساس کردید که عوارض جانبی را تجربه کرده اید ، لطفاً با متخصص پزشکی خود بدون تأخیر تماس بگیرید.

PRP چگونه انجام می شود؟

  1. ۱۰-۳۰ میلی لیتر خون استخراج می شود.
  2. سپس خون در سانتریفیوژ قرار می گیرد و به مدت ۵ دقیقه می چرخد ​​تا گلبول های قرمز / سفید از پلاکت ها جدا شود.
  3. بی حسی موضعی تزریق می شود.
  4. پلاسمای پلاکت های شخصی شما در ناحیه درمان تزریق می شود.

کل مراحل انجام PRP برای مو تقریباً ۳۰ دقیقه طول میکشد.

مرکز زیبایی پوست، مو و لیزر موهای زائد دکتر گیتا مجید زاده

 (https://drmajidzadeh.com/)

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *