تزریق ژل به صورت

بسیاری از علائم پیری به دلیل کاهش حجم رخ می‌دهد. با نازک شدن بافت صورت خطوط اطراف بینی، دهان و گونه‌ها عمیق‌تر می‌شود. فیلرهای پوستی یا همان ژل، حجم از دست رفته را جبران کرده و چین‌ها را از بین برده، لب‌ها را فرم داده و چهره‌ای جوان‌تر به شما می‌دهد.

فیلر پوست چیست؟

فیلر پوستی ماده‌ای ژل مانند است که زیر پوست تزریق شده تا به پوست حجم داده، خطوط و چین‌ها را از بین ببرد و حالت چهره را بهبود دهد. سالانه بیش از ۱ میلیون نفر از روش تزریق ژل که نوعی درمان مقرون به صرفه و بدون نیاز به جراحی و دوره نقاهت برای جوان کردن صورت استفاده می‌کنند.

فیلر پوستی چگونه سبب بهبود چهره می‌شود؟

به فیلر پوستی، فیلر چین‌ و چروک هم گفته می‌شود که البته فواید دیگری علاوه بر از بین بردن چین و چروک هم دارد:

  • کاهش خطوط اطراف بینی و دهان (مانند خطوط غم، خنده و پرانتزی)
  • از بین بردن خطوط عمودی لب‌ها
  • بهبودی حالت لب‌ها
  • کاهش خطوط چانه
  • بهبود تقارن اعضای صورت

فیلر از چه چیز درست می‌شود؟

محصولات فیلر زیادی وجود دارد که همگی مورد تأیید FDA هستند. فیلرها از لحاظ مواد تشکیل‌دهنده دسته‌بندی می‌شوند. مطمئن شوید که فیلری که استفاده می‌شود دارای تأییدیه FDA و نام تجاری معتبر بوده و توسط پزشک مجرب تزریق می‌شود.

هیالورونیک اسید (HA)

هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در پوست وجود دارد و سبب شادابی و آب‌رسانی پوست می‌شود. فیلر HA معمولا نرم و ژل‌مانند است. اثر آن‌ موقتی بوده و پس از ۶ الی ۱۲ ماه به تدریج توسط بدن جذب می‌شود. معمولا با لیدوکائین تزریق می‌شود تا درد کمتری ایجاد شود. فیلرهای HA مورد تأیید FDA شامل:

محصولات  Juvéderm: Juvéderm XC، VOLUMA،VOLBELLA،VOLLURE

محصولات Restylane: Restylane, Restylane Silk, Restylane Lyft, Restylane Refyne, Restylane Defyne

Belotero Balance

پزشک مناسب برای تزریق فیلر

در انتخاب فرد مناسب برای تزریق فیلر به اندازه یک عمل جراحی، دقت و ایمنی نیاز است. تزریق فیلر نیازمند آموزش، دانش و مهارت لازم است تا نتیجه‌ای طبیعی و ایمن حاصل شود. برای این کار پزشکی که علم کافی در مورد آناتومی صورت و مهارت و دقت جراحی داشته باشد بیابید. پزشک باید سابقه خوبی در علم زیبایی داشته باشد. عکس قبل و بعد از عمل‌ها بیماران پزشک را نگاه کنید. اگر دستیار پزشک تزریق را انجام می‌دهد باید تحت نظارت یک پزشک مجرب و ترجیحا جراح پلاستیک آموزش دیده باشد.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل لب چگونه انجام میشود. برای آگاهی از این مطلب به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://hashemi.doctor/628/

به چه فیلری نیاز دارم؟

انتخاب یک فیلر مناسب از بین فیلرهای متعدد موجود در بازار بدون راهنمایی یک جراح پلاستیک مجرب سخت است. هر محصول فیلر بافت، تراکم و عمق تزریق خاص خود را دارد که برای قسمتی از صورت کاربرد دارد. پزشک برای انتخاب نوع فیلر موارد زیر را در نظر می‌گیرد.

نتیجه چه مدت دوام دارد؟

طول مدت دوام فیلر به نوع محصول، محل تزریق و بیمار بستگی دارد. در کل هر چه محصول متراکم‌تر باشد و عمیق‌تر تزریق شود دوام بهتری خواهد داشت. برای دوام بیشتر نتیجه باید درمان تکرار شود و در صورت نیاز مقدار و تکنیک تزریق برای هر بیمار تنظیم شود. فیلرهای HA طول عمر کمتری دارند و برای بیمارانی که اولین بار می‌خواهند فیلر تزریق کنند گزینه خوبی است. این فیلرها معمولا ۶ تا ۱۸ ماه دوام دارند. فیلر لب زودتر از فیلر چروک بینی و چروک لب‌ها از بین می‌رود. بعضی فیلرهای HA مانند VOLUMA دوام بیشتری دارند ولی فقط برای بخش‌های خاصی مانند گونه بکار می‌روند.

 

مرکز جوانسازی پوست، مو و زیبایی دکتر رعنا هاشمی (https://hashemi.doctor/)

 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *