دانستنی های تزریق ژل لب

خوش فرم کردن لب ها با تزریق ژل (فیلر)

فرقی نمی کند در چه سنی هستید. زیبایی لب ها یکی از مهم ترین قسمت های صورت است که  خوش فرم بودن آن مورد توجه بسیاری از زنان و مردان است. جراحی زیبایی لب فقط به منظور زیبایی انجام نمی گردد، برخی از افرادی که بصورت مادرزادیی یا بخاطر حادثه دچار نقص در لب هستند برای درمان می توانند از روش های زیبایی لب بهره گیرند.

با افزایش سن نیز ممکن حجم لب ها کم شده باشد و زیبایی اولیه خود را از دست داده باشند، در این صورت یکی از گزینه های موثر در خوش فرم سازی تزریق ژل (فیلر) است.

تزریق ژل (فیلر) به لب باعث افزایش حجم لب ، رفع برجستگی ها ، ایجاد تقارن می شود.

تزریق ژل لب مناسب چه افرادی است ؟

افرادی که به صورت مادرزادی لب و گونه های کوچکی دارند یا به دنبال بزرگ کردن لب و یا پر کردن خط خنده هستند، مستعدترین افراد برای فرم دهی و برجسته کردن با تزریق ژل لب یا خط خنده هستند. تزریق ژل فیلر اگر با فرم صورت هماهنگی داشته باشد و توسط افراد متخصص انجام شود می تواند تغییرات چشم گیری در ظاهر صورت فرد ایجاد کند.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

تاثیر تزریق ژل لب بر زیبایی لب ها (مزایای تزریق ژل فیلر)

فرقی نمی کند در چه سنی هستید. زیبایی لب ها یکی از مهم ترین قسمت های صورت است که  خوش فرم بودن آن مورد توجه بسیاری از زنان و مردان است. جراحی زیبایی لب فقط به منظور زیبایی انجام نمی گردد، برخی از افرادی که بصورت مادرزادیی یا بخاطر حادثه دچار نقص در لب هستند برای درمان می توانند از روش های زیبایی لب بهره گیرند.

با افزایش سن نیز ممکن حجم لب ها کم شده باشد و زیبایی اولیه خود را از دست داده باشند، در این صورت یکی از گزینه های موثر در خوش فرم سازی تزریق ژل (فیلر) است.

تزریق ژل (فیلر) به لب باعث افزایش حجم لب ، رفع برجستگی ها ، ایجاد تقارن می شود.

مزایای تزریق ژل لب چیست؟

 • خوش فرم سازی لب
 • ایجاد تقارن و هماهنگی بین لب پایین و بالا
 • حذف خطوط ، چین و چروک اطراف لب
 • نداشتن عوارض نسبت به سایر روش ها زیبایی لب
 • دائمی بودن نتایج در زیبایی لب

تزریق ژل لب درد داره؟

در برخی از مطب ها فقط با استفاده از کرم های بی حسی موضعی تزریق ژل صورت انجام می شود، بله در این حالت بزرگ کردن لب درد زیادی دارد و معمولا خیلی از افراد دیگر تمایلی به تزریق ژل در آینده نخواهند داشت، ما در این مطب فقط با استفاده از بی حسی کامل عصب ناحیه لب، تزریق ژل لب را انجام می دهیم به گونه ای که اصلا احساس نخواهید کرد، این شکل از تزریق معمولا کمی مشکل تر است. به طور کلی تمام تزریق ها در صورت با حداقل درد انجام می شود (گونه، خط خنده، لب و…)

عوارض تزریق ژل

بهترین مارک ژل برای تزریق لب و صورت کدام است؟

در ابتدا به طور خلاصه باید تفاوت انواع ژل ها را بدانید:

در حال حاضر پرطرفدارترین نوع ژل برای تزریق ژل صورت همان ژل های هیالورونیک اسید است. هیالورونیک اسید نعمتی است که به صورت خدادادی در بدن ما وجود دارد. این ماده در لایه الاستین پوست و ذجاجیه چشم ما مانند یک اسفنج، وظیفه حفظ آب را دارد، جالب است بدانید با بالا رفتن سن، اصلی ترین دلیل نافرمی لب ها، گونه ها و…، همین از دست رفتن هیالورونیک اسید و به دنبال آن آب پوست است.

این تصور که تمام افراد با انجام فرم دهی لب نتیجه خوبی خواهند داشت کاملا اشتباه است، در بسیاری از افراد، نتیجه بزرگ کردن لب همیشه خوب و راضی کننده نخواهد بود، به این دلیل که این افراد خود یا لب های حجیم دارند و یا عدم تقارن آنها مربوط به لب ها نمی باشد، به همین دلیل پزشک پس از معاینه به شما خواهد گفت که تزریق ژل فیلر در مورد شما توصیه می شود یا خیر؟

کدام مارک ژل برای تزریق موثر تر است؟

 • ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر Allergan امریکا
 • ژل استایلج ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه
 • ژل تئوسیال ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس
 • ژل رستیلن ساخت لابراتوآر Galderma سوئیس
 • ژل بلترو ساخت لابراتوآر Merz کشور آلمان
بهترین مارک تزریق ژل لب

بهترین مارک تزریق ژل لب

بهترین مارک تزریق ژل لب

این برندها در حال حاضر گرانترین ژل های دنیا و ایران برای تزریق ژل صورت هستند و همچنین معتبرترین تاییدیه های بین المللی را دارند و از همه مهم تر از طریق مجرای قانونی وارد کشور می شوند (دمای سلامت) یک درجه ارزان تر، ژل هایی هستند که از برندهای فوق ارزان تر هستند و تاییدیه های وزارت بهداشت را دارند و پس از آن ژل هایی هستند که قیمت آنها به شکل شگفت انگیزی ارزان است.

باید بدانید این ژل ها غیر استاندارد هستند و استفاده از آنها یعنی بازی با سلامت بدن!! در حال حاضر در این مطب برند ژوویدرم امریکا، استایلج فرانسه، تئوسیال سوئیس و رستیلن سوئیس برای تزریق ژل فیلر و پروتز گونه استفاده می شود.

مقدار ژل مورد نیاز در هر ناحیه

 • بزرگ کردن لب (معمولا حداکثر یک سی سی)
 • رفع خط خنده و خط اندوه (مجموعا یک سی سی)
 • پروتز گونه ( یک الی دو سی سی)
 • زاویه سازی صورت اطراف گونه – فرم V: (دو الی سه سی سی)
 • زاویه سازی فک (دو الی چهار سی سی)
 • رفع فرم غم و خستگی نیمه پایین صورت: (یک الی پنج سی سی)
 • خط اشک / زیر چشم (یک سی سی و کمتر)
 • پروتز چانه (یک الی دو سی سی)البته باید بدانید اکثر موارد فوق برای ایجاد فرم طبیعی در اکثر موارد در دو مرحله تزریق می شوند (به فاصله دو هفته)

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

قطعا افرادی که تزریق ژل برای اصلاح فرم لب، گونه و دیگر نقاط انجام داده اند به دنبال رسیدن به بهترین نتیجه هستند. بعد از تزریق ژل باید مراقبت هایی صورت گیرد تا فرد به نتیجه دلخواه خود برسد. برای رسیدن به بهترین نتیجه در افرادی که تزریق ژل در نواحی مختلف صورت انجام داده اند، در جهت حفظ سلامت و زیباییشان موارد زیر را کاملا به دقت انجام دهند.

 • در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق ژل از مواد آرایشی روی موضع استفاده نفرمایید.
 • طی ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق ژل ، می بایستی از ورزش های شدید (مانند ایروبیک)، قرارگرفتن بیش از حد در معرض آفتاب یا گرمای شدید و مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنید.بعد از تزریق ژل، تا ۷۲ ساعت از دستکاری و ماساژ ناحیه تزریق شده پرهیز نمایید.
 • بهتر است در دو هفته اول از تماس با گرمای زیاد مانند سونا و حمام های داغ پرهیز نمایید.
 • استفاده از غذاهاى سخت مانند ساندویچ، گاز زدن نان هاى سفت و سخت، کشیدن سیگار، پیپ، قلیان و بطورکلى هرگونه ضربه و فشار در ۷۲ ساعت بعد از تزریق فیلر(ژل) بخصوص در ناحیه لب ها ممنوع است.
 • واکنش بدن نسبت به ژل های استاندارد بسیار کم است، تنها ممکن است بعد از تزریق، فرد دچار کبودی، قرمزی، درد، تورم و سفتی شود که معمولا تا یک هفته (حداکثر ۲ هفته) برطرف می شود.
 • ورم و کبودی ممکن است بلافاصله پس از تزریق ظاهر نشود و یک روز پس از تزریق ظاهر شود، میزان ورم و کبودی در هر فرد متفاوت است در بسیاری از افراد فقط به مقداری ورم خلاصه می شود و برای اندکی از افراد، کبودی نیز اتفاق می افتد، میزان کبودی ممکن است تا روز دوم هم افزایش یابد، اما پس از گذشت چند روز رفته رفته کاهش و در نهایت تا دو هفته کاملا از بین می رود.
 • در صورت ایجاد کبودی می توانید از آناناس، قرص های ویتامین C، کمپرس سرد (در ساعات اولیه بعد از تزریق ژل) و سپس کمپرس گرم(در روزهاى ابتدایى بعد از تزریق ژل) استفاده نمایید.
 • در مواردی احتمال دارد ژل تزریق شده گلوله گلوله شود، این امر تا دو هفته پس از تزریق طبیعی است، در صورتی که پس از روز چهاردهم هم ادامه داشت، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • در صورت بروز قرمزی، حساسیت و هر واکنش غیرعادی، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.
 • حتما ۲ هفته پس از تزریق، جهت معاینه و ادامه تزریق (در صورت نیاز) به پزشک مراجعه کنید.
مراقبت های پس از تزریق ژل لب

مراقبت های پس از تزریق ژل لب

عوارض و آسیب های احتمالی تزریق ژل لب

به طور خلاصه اگر سراغ ژل های مصنوعی و با ماندگاری طولانی و یا ژل های هیالورونیک اسید با برندها ناشناخته ارزان قیمت برای بزرگ کردن لب بروید بله یقینا عوارض خواهد داشت. همچنین به تازگی شنیده می شود افراد غیر پزشک اقدام به تزریق ژل لب کرده اند که باید بدانید جدای از عوارض بسیار وحشتناک، این عمل جرم محسوب می شود و مجازات دارد.

اما اگر از ژل های هیالورونیک اسید معتبر برای تزریق ژل صورت استفاده کنید و تزریق توسط پزشک انجام شود، عوارض آن به مقداری التهاب، ورم و در مواردی نادر کبودی مختصر به چندین روز پس از تزریق فیلر لب خلاصه خواهد شد. به خاطر داشته باشید، در هر جای ایران و یا دنیا قصد تزریق ژل صورت داشتید، حتما از پزشک بخواهید بسته ژل را به شما نشان دهد.

اگر ایران هستید برچسب اصالت کالا را می توانید بتراشید و کد آن را به سامانه سازمان غذا و دارو پیامک کنید و از اصالت آن مطمئن شوید، اگر از ژل شما باقی ماند برای ترمیم بعدی حتما باقی آن را از پزشک بخواهید و در دمای بین ۵ تا ۲۵ درجه نگهداری کنید.

نسل جدید ژل ها از هیالورونیک اسید خالص و طبیعی ساخته شده است. هیالورونیک اسید ماده ایست که به صورت طبیعی در پوست ما و زجاجیه چشم وجود دارد. وظیفه این ماده حفظ آب می باشد.

زمانی که این ماده در بدن تزریق شود به هیچ وجه، به عنوان ماده غریبه شناخته نمی شود و بدن برای از بین بردن آن تلاش نمی کند، نگرانی که اکثر مراجعین نسبت به تزریق ژل لب دارند، این است که ژل ها مواد مصنوعی هستند و ممکن است عوارض داشته باشند، در صورتی که اگر برای بزرگ کردن لب از ژل هیالورونیک اسید خالص استفاده کنید، به هیچ عنوان عارضه ای ندارد.

عوارض تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب

هزینه انجام تزریق ژل به لب چقدر می شود؟

هزینه ی افزایش حجم لب به مواردی همچون: نوع روش انجام شده، تجربه ی پزشک و محل زندگی بستگی دارد. هزینه ی برجسته کردن لب معمولا با هر سرنگ تزریقی محاسبه می شود. هزینه ی آن بستگی به مقدار مواد لازم دارد.

اکثر مردم یک سرنگ نیاز دارند. تعداد کمی هستند که نیاز به بیشتر از یک سرنگ دارند، هزینه ی کلی در سراسر جهان برای حجیم کردن لب بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار متغیر است که این مبلغ در ایران به علت دستمزدهای پایین بین ۷۵۰ هزار تا یک میلیون تومان متغیر است (ژل های ارزان تر از ۷۰۰ تومان، قطعا به علت کیفیت پایین در مواد مصرفی می باشد و اصلا توصیه نمی شود).

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قیمت دارو، هزینه ها تقریبی می باشند. لطفا یک روز قبل از مراجعه به صورت تلفنی قیمت ها را استعلام بفرمایید.

تزریق ژل به لب پایین

آیا تزریق ژل لب در بارداری امکان پذیر است؟

بعضی از عمل های زیبایی در زمان باردای می تواند سلامت مادر و جنین را به خطر اندازد. از نظر متخصصان زیبایی تزریق ژل در باداری به هیچ عنوان توصیه نمی شود. برخی ها معتقند که اگر  ژل لب در ماه های نخست بارداری انجام شود آسیبی به مادر و جنین وارد نمی شود ولی بررسی های انجام شده تزریق ژل حتی در ماه های اول بارداری برای جنین می تواند خطرناک باشد.

البته هنوز تزریق ژل در زمان بارداری از نظر پزشکی رد یا تایید نشده است. مادران برای رفع چین و چروک صورت و زیبایی چهره در زمان بارداری می توانند از روش های جایگزین مثل بوتاکس ، لیزر یا تزریق فیلر برای فرم دهی و برجسته سازی لب ها استفاده کنند.

انواع مدل های تزریق ژل لب در ایران

امروزه بسیاری از متقاضیان تزریق ژل بیشتر جوانان هستند که به دنبال خوش فرم کردن لب ها از تزریق ژل هستند.

با تزریق ژل می توان شکل لب ها به کلی تغییر داد و لب را به فرم دلخواه دراورد. تصمیم گیری درباره شکل لب باید اساسا براین اساس باشد که کدام سبک لب برای شما مناسب است. اگر هنوز مطمئن نیستید که چه فرمی برای شما مناسب است می توانید با متخصص زیبایی مشورت نمایید، تا بعد از بررسی مناسب ترین فرم لب را به شما معرفی کنیم.

مدل های پرطرفدار تزریق ژل و فیلر

 •  مدل قلبی
 •  مدل عروسکی (باربی)
 •  مدل اردکی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *