متخصص دندانپزشکی کودکان در تهران

دندان‌ های شیری، دندان‌ های موقتی در کودکان هستند که نقش مهمی را در بهداشت دهان کودک ایفا می‌کنند. از وظایف دندان های شیری می توان جویدن غذا، زیبایی کودک و نگهداشتن فضای لازم جهت رویش دندان‌های دائمی در  سال های آینده را نام برد.

با درمان‌های پیشگیری در دندانپزشکی کودکان می توان سلامت این دندان ها را در آینده تضمین کرد.

 اولین معاینه دندانپزشکی کودکان

ما توصیه می‌ کنیم که مادران قبل از به دنیا آمدن فرزندشان، جهت آموختن توصیه و راهکارهای بهداشتی دهان و دندان نوزاد خود به متخصص دندانپزشکی کودکان مراجعه کنند، زیرا رعایت بهداشت دهان و دندان مادر و کاهش میکروب‌ های پوسیدگی‌ زا در مادر باعث کاهش انتقال این میکروب‌ ها از مادر به جنین می‌شود. پس از به دنیا آمدن نوزاد، نهایتاً تا قبل از یک سالگی کودک خود را جهت اولین ویزیت دندانپزشکی نزد متخصص دندانپزشکی کودکان برده و تمام توصیه‌ ها را جهت حفظ دندان‌ های شیری به کار برید.
پوسیدگی‌های دندانی در کودکان به علت خوردن مداوم شیر در طول روز می‌تواند به سرعت پیشرفت کرده و در طی یک دوره ۶ ماهه و یا کمتر پوسیدگی از مینای دندان به بافت نرم داخلی‌تر (عاج دندان) نفوذ کند.
ما بر آنیم که درمان‌ های دندانپزشکی کودکان شما را حتی الامکان در مطب و با مهارت‌ های خاصی انجام دهیم. اما در صورت عدم پذیرش کودک و نشستن کودک روی یونیت دندانپزشکی، باید هرچه سریعتر عفونت‌های دندانی دهان کودک را تحت بیهوشی یا آرام بخشی در بیمارستانی با بالاترین تجهیزات و امکانات درمان کرد.
برخی والدین به علت ترس از بیهوشی، آنقدر درمان دندانپزشکی کودک کودکشان را به تاخیر می‌اندازند که برخی از دندانهای شیری آبسه کرده که هیچ درمانی جز کشیده شدن برای آن وجود ندارد.

دکتر زینب حسینیان متخصص دندانپزشکی کودکان

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *